Napisz na adres: ekspert.prawny@gazeta.pl
RSS
środa, 28 września 2016

Podczas prowadzenia firmy równie ważna jak obsługa firmowej księgowości okazuje się opieka prawna.

Obsługa prawna pozwala zapewnić firmie całkowite bezpieczeństwo podczas jej funkcjonowania na rynku. Warto jednak wiedzieć, że kancelarie nie oferują wyłącznie konsultacji.
Owszem porady prawne odgrywają zasadniczą rolę, aczkolwiek w ich ofercie odnaleźć możemy także reprezentację firmy przed organami władzy, administracji oraz sądami, sporządzanie umów i aktów notarialnych, prowadzenie postępowania podatkowego, obsługa negocjacji oraz wiele innych.

Wielu przedsiębiorców lekceważy istotę korzystania z usług prawniczych, dlatego też zwracają się do nich wyłącznie gdy sytuacja, w której się znaleźli wydaje się być bez wyjścia. Wówczas jednak bardzo trudno ochronić przedsiębiorcę przed konsekwencjami wynikłymi z jego wcześniejszych decyzji.
Aby porady prawne zapewniły firmie całkowite bezpieczeństwo należy skorzystać z nich już w momencie wystąpienia pierwszych wątpliwości. Wczesna reakcja pozwala całkowicie naprawić wyrządzone szkody i nakierować działania firmy na właściwy tor.

środa, 21 września 2016

Prowadzenie własnej firmy to skomplikowany proces, polegający na podejmowaniu szeregu kluczowych decyzji. Aby zapewnić przedsiębiorstwu efektywne funkcjonowanie należy poświęcić mu wiele czasu, ciężkiej pracy i zaangażowania. Niestety istnieją sytuacje, w których potrzebujemy pomocy w celu jasnego pokierowania naszymi dalszymi działaniami bądź pomocy w rozwiązaniu zaistniałych w firmie problemów. 

Idealne rozwiązanie dla podmiotów, które samodzielnie prowadzą własne sprawy sądowe stanowią porady prawne udzielane online.
Po pierwsze, zapewniają one ogromną oszczędność czasu, na który niedobór odwiecznie narzekają przedsiębiorcy. Wystarczy jedynie dokładnie sprecyzować swoje zapytanie oraz opisać zaistniałą w firmie sytuację, a następnie wysłać je do konkretnej instytucji drogą elektroniczną. Wykwalifikowana kadra prawników od razu rozpatrzy Twoją sprawę i przedstawi możliwości jej rozwiązania.
Porady prawne świadczone przez Internet to również możliwość na rozwianie jakichkolwiek niepewności odnośnie swoich działań na rynku oraz szansa na nakierowanie ich na właściwy tor w razie nieświadomego naruszania prawa.

środa, 07 września 2016

Aktualnie wiek emerytalny w Polsce wynosi 67 lat zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Cóż, polskie społeczeństwo się starzeje, a co się z tym wiąże osoby młode nie są w stanie wypracować emerytur dla starszego pokolenia. Sytuacja ta stała się jednak wręcz absurdalna, gdyż do pracy zmuszone zostały osoby, których dostojny już wiek nie pozwala im na wykonywanie wielu podstawowych czynności. Ich praca jest zatem nieefektywna, a więc także nieopłacalna dla pracodawców.

Mimo ustawy, która zabrania zwolnienia osób w wieku przedemerytalnym notorycznie dochodzi do sytuacji, w których staruszkowie zostają pozbawieni zatrudnienia tuż przed ukończeniem wymaganego wieku emerytalnego. Wiąże się to z brakiem spełniania wymaganych kryteriów odnośnie emerytury, a znalezienie pracy po ukończeniu 60 roku życia graniczy wręcz z cudem mimo wielu przychylności ze strony rządu w stronę pracodawców, którzy się na to zdecydują.

Na rok 2017 przewidziano obniżenie wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet oraz 65 dla mężczyzn. Ma to zapewnić starszym osobom zasłużoną godną starość.

 

 

11:53, poradyprawnekrakow
Link Komentarze (2) »